Pierwsza aplikacja w Javie

Nic nie pomaga w nauce technologii bardziej niż próby samodzielnego, praktycznego użycia tychże. Gorąco zachęcam do podejmowania prób implementacji i uruchamiania własnych aplikacji, nawet jeśli niekoniecznie robią one coś sensownego.

Celem artykułów z tej sekcji portalu jest pomóc w przełamaniu bariery strachu, niepewności i niewiedzy jaka dzieli nas od implementacji i uruchomienia pierwszej, własnej aplikacji zaimplementowanej w Javie.

Oczywiście zupełnie czym innym będzie aplikacja WWW, aplikacja konsolowa, aplet, czy aplikacja tradycyjna, nazywana ciężkim klientem. Każdy z tych typów aplikacji implementuje się w zasadniczo odmienny sposób (choć przy użyciu tego samego języka programowania) i z każdą z tych technologii musimy się zmierzyć osobno, choć nie koniecznie ze wszystkimi nimi na raz i już na samym początku. Ja proponuję zacząć od aplikacji najprostrzych, tj. konsolowych, a więc od artykułu 'Pierwsza aplikacja konsolowa’. Od razu potem – zanim rzucimy się na szerokie wody – możemy przystąpić do poznawania języka Java samego w sobie, a więc do lektury sekcji 'Kurs języka Java’.

Zapraszam do eksperymentów, komentowania i pytań jeśli coś okazałoby się niejasne. Jeśli spodobały ci się artykuły z tej sekcji i chciałbyś aby rozwój jej właśnie otrzymał wyższy priorytet to zapraszam do wyrażenia tej opinii na forum poralu, w wątku 'Jaka kolejność rozwoju portalu’.

0 0 votes
Daj ocenę