Pogrzeby różnego charakteru

Pogrzeby różnego charakteru

Warto przeczytać

Pogrzeb jest nieodłączną częścią życia. Każdemu z nas zdarzyło się i zdarzy uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu. Czasem przyjdzie i nam zorganizować pogrzeb bliskiej osoby. Zanim jeszcze będziemy zmuszeni się tym zająć, warto zapoznać się z kilkoma informacjami.

Pogrzeby w Szczecinie – dokonanie wyboru o rodzaju pochówku

Przede wszystkim trzeba podjąć pewne kroki, w zależności od miejsca gdzie nastąpił zgon. Jeżeli było to miejsce zamieszkania, to należy powiadomić lekarza, aby potwierdził zgon. Często wystarczy kontakt z zakładem pogrzebowym, a już pracownicy powiadomią odpowiedniego lekarza.

Karta zgonu – niezbędny dokument

Po potwierdzeniu zgonu, lekarz wystawi protokół zwany również kartą zgonu. Ciało osoby zmarłej zostanie tymczasowo przetransportowane do chłodni. Szczególnie ważne jest, aby wykonać najlepiej kilka kopii kart zgonu. Będą one potrzebne między innymi do przeprowadzenia spraw spadkowych oraz do załatwiania formalności w bankach i urzędach oraz instytucjach. Posiadając kartę zgonu, należy udać się do Urzędu Stanu Cywilnego przypisanego do miejsca, w którym nastąpił zgon, nie do miejsca zameldowania zmarłego. Otrzymując wymagane dokumenty Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego sporządzi akt zgonu, który jest niezbędny podczas ubiegania się o zasiłek pogrzebowy. Kiedy już uzyskamy akt zgonu, można kontaktować się z zakładem pogrzebowym w celu omówienia szczegółów.

Pogrzeb świecki lub wyznaniowy – wybór zgodny z przekonaniami

Już w salonie pogrzebowym ustalić będzie trzeba charakter pogrzebu. Zależnie czy to pogrzeb zgodny z wyznaniem Rzymsko-katolickim, czy też świecki lub wyznaniowy zgodnie z wyznawaną inna wiarą, należy znaleźć osobę, która ceremonię poprowadzi. Może to być ksiądz z parafii, Mistrz Ceremonii świeckich lub duchowny zgodny z wyznaniem zmarłej osoby.

Trumna bądź urna – sposób pochówku

Istotne jest również zdecydowanie o tym, w jaki sposób dokonany zostanie pochówek. Może to być tradycyjne rozwiązanie z trumną lub kremacja i pogrzeb urnowy. Trzeba także dysponować miejscem na cmentarzu oraz ustalić poszczególne kwestie organizacyjne dotyczące przebiegu ceremonii. Potrzebne będą odpowiednio trumna lub urna, odzież pogrzebowa, kwiaty oraz wiele innych niezbędnych akcesoriów. Wszystko można zakupić w wybranym zakładzie pogrzebowym.

Pogrzeby Szczecin – różnorodne usługi funeralne

Warto więc dobrze się zastanowić oraz zapoznać z ofertami poszczególnych salonów. Z całą pewnością, szczególnie w większych miastach jest z czego wybierać. Salony prześcigają się z dopasowaniem oferty do potrzeb Klientów. Przede wszystkim ważne jest, aby obsługa w profesjonalny sposób zapewniła wsparcie, pomoc i opiekę dla pogrążonych w żałobie krewnych. Jest to znaczący gest, który może bardzo wiele zdziałać.

Po więcej informacji warto udać się na stronę www: https://www.orkus.com.pl/uslugi-pogrzebowe/ceremonie-pogrzebowe.html

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments