shortcut for print screen

Baza wiedzy

Znaleziony temat: shortcut for print screen

Jak wykonać skrót klawiaturowy dla print screen?

Co to jest print screen?

Print screen to popularne narzędzie, które umożliwia zrobienie zrzutu ekranu w celu zachowania ważnych informacji, błędów czy też ciekawych momentów. Zrzut ekranu można następnie zapisać jako plik graficzny lub wkleić do programu do edycji zdjęć.

Skrót klawiaturowy dla print screen

Aby wykonać zrzut ekranu za pomocą skrótu klawiaturowego, należy nacisnąć klawisz „Print Screen” lub „PrtScn” na klawiaturze. W większości przypadków znajduje się on w górnej części klawiatury, obok klawisza „F12”. Po naciśnięciu tego klawisza, zrzut ekranu zostanie automatycznie zapisany do schowka systemowego.

Wykonanie zrzutu ekranu tylko aktywnego okna

Jeśli chcesz zrobić zrzut ekranu tylko aktywnego okna, możesz skorzystać z innego skrótu klawiaturowego. Należy nacisnąć klawisze „Alt” + „Print Screen”. Dzięki temu zrzut zostanie wykonany tylko z aktualnie otwartego okna, co jest przydatne, gdy chcesz skupić się na konkretnym obszarze.

Zapisanie zrzutu ekranu

Po wykonaniu zrzutu ekranu za pomocą skrótu klawiaturowego, możesz go zapisać do pliku graficznego. Aby to zrobić, otwórz program do edycji zdjęć lub Paint, następnie wciśnij klawisze „Ctrl” + „V” aby wkleić zrzut ekranu ze schowka. Następnie zapisz plik w wybranym formacie (np. JPEG, PNG).

Podsumowanie

Skrót klawiaturowy dla print screen jest prostym i szybkim sposobem na zrobienie zrzutu ekranu w systemie Windows. Dzięki niemu można łatwo zachować ważne informacje czy ciekawe momenty z ekranu komputera. Zapamiętaj skróty klawiaturowe i korzystaj z nich, aby ułatwić sobie codzienną pracę z komputerem.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: shortcut for print screen

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments