windows version

Baza wiedzy

Znaleziony temat: windows version

Windows Version – jak sprawdzić wersję systemu operacyjnego Windows?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jaka wersja systemu operacyjnego Windows jest zainstalowana na Twoim komputerze? Może potrzebujesz tej informacji do zainstalowania odpowiednich sterowników lub programów? W tym artykule pokażemy Ci kilka prostych sposobów, jak sprawdzić wersję systemu Windows.

Sposób 1: Sprawdź w ustawieniach systemu

Najprostszym sposobem jest sprawdzenie wersji Windows w ustawieniach systemu. Aby to zrobić, kliknij przycisk Start, wybierz ikonę zębatki (Ustawienia) i przejdź do sekcji „System”. Następnie wybierz „Informacje o systemie”, gdzie znajdziesz informacje o wersji systemu Windows.

Sposób 2: Użyj polecenia „Uruchom”

Kolejnym sposobem jest skorzystanie z polecenia „Uruchom”. Wciśnij klawisze Windows + R, wpisz komendę „winver” i naciśnij Enter. Po chwili pojawi się okno z informacją o wersji systemu Windows, w tym numerze wersji i aktualizacji.

Sposób 3: Sprawdź w Menadżerze zadań

Możesz także sprawdzić wersję systemu Windows w Menadżerze zadań. Kliknij prawym przyciskiem myszy na pasku zadań i wybierz „Menadżer zadań”. Następnie przejdź do zakładki „Procesy”, kliknij na „Plik” w górnym menu i wybierz „Nowe zadanie (Uruchom…)”. Wpisz komendę „winver” i naciśnij Enter.

Podsumowanie

Sprawdzenie wersji systemu operacyjnego Windows jest bardzo proste i przydatne w wielu sytuacjach. Dzięki powyższym sposobom szybko i łatwo dowiesz się, jaka wersja Windows jest zainstalowana na Twoim komputerze. Teraz możesz śmiało przystąpić do instalacji potrzebnych programów czy sterowników, mając pewność, że będą one kompatybilne z Twoim systemem.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: windows version

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments